GELİŞTİREN HİKAYELER

GELİŞTİREN HİKAYELER: KURBAĞA

Herkesin hayatında bir hikayesi vardır yüreğe dokunan. Bazen ne kadar konuşursan konuş tek bir hikayeyle anlatmak istediğini anlatabilirsin. Amacımız burada yüreğe dokunan, düşündüren, geliştiren hikayeleri sizlerle paylaşmak. Hikayelerinizi sizlerde bizlerle paylaşabilirsiniz...

GELİŞTİREN HİKAYELER: KURBAĞA

KURBAĞA

Günlerden bir gün kurbağalar bir yarış düzenlemişler. Hedef, çok yüksek bir kulenin tepesine çıkmakmış. Bir sürü kurbağa da arkadaşlarını seyretmek için toplanmışlar. Ve yarış başlamış. Gerçekte seyirciler arasında hiçbiri yarışmacıların kulenin tepesine çıkabileceğine inanmıyormuş. Sadece şu sesler duyulabiliyormuş: ” Zavallı! Hiçbir zaman başaramayacaklar!”

Yarışmaya başlayan kurbağalar kulenin tepesine ulaşamayınca teker teker yarışı bırakmaya başlamışlar. İçlerinden sadece bir tanesi inatla ve yılmadan kuleye tırmanmaya çalışıyormuş. Seyirciler bağırıyorlarmış:”…Zavallılar! Hiçbir zaman başaramayacaklar!..”

Sonunda, bir tanesi hariç, diğer kurbağaların hepsinin ümitleri kırılmış ve bırakmışlar. Ama kalan son kurbağa büyük bir gayret ile mücadele ederek kulenin tepesine çıkmayı başarmış. Diğerleri hayret içinde bu işi nasıl başardığını öğrenmek istemişler. Bir kurbağa ona yaklaşmış ve sormuş bu işi nasıl başardın diye.

O anda farkına varmışlar ki… kuleye çıkan kurbağa sağırmış!