GELİŞTİREN HİKAYELER

GELİŞTİREN HİKAYELER: SEVGİYİ BİLGİSAYARINIZA YÜKLEYİN

Sevgiye ulaşmak için bir takım şeyleri yerine getirmek gerektiğini bilgisayar diliyle anlatıyor.

GELİŞTİREN HİKAYELER: SEVGİYİ BİLGİSAYARINIZA YÜKLEYİN

SEVGİYİ BİLGİSAYARINIZA YÜKLEYİN

Müşteri: Çok fazla teknik bilgim yok. Sevgi yüklemek için ne yapmam gerekiyor?
Yetkili: İlk olarak kalbim dosyasını açmanız lazım Açtınız mı?
Müşteri: Evet açıldı. Ancak şu anda GEÇMİŞ-ACILAR.EXE isimli programlar da çalışıyor. Onlar çalışırken SEVGİ yükleyebilir miyim?
Yetkili: Problem değil. Yüklediğiniz anda SEVGİ otomatik olarak GEÇMİŞ-ACILAR.EXE’ yi silecektir.Gerçi bir süre geçici hafızada kalabilir ama artık diğer programları etkilemez. SEVGİ er veya geç DÜŞÜK-GÜVEN.EXE’ yi silerek YÜKSEK-GÜVEN.EXE’ isimli bir modül yükleyecektir. Ancak siz, HASET.EXE VE GÜCENME. EXE’ yi mutlaka kendiniz kapatmalısınız. Bu programlar SEVGİ’ nin yüklenmesine engel olurlar. Onları kapatabilir misiniz lütfen?
Müşteri: Tamam kapattım, SEVGİ otomatik olarak yüklenmeye başladır. Bu normal mi?
Yetkili: Evet ama unutmayın ki bu sadece temel program. Üst sürümlerinin yüklenmesi için başka KALP’ lerle bağlantı kurmanız gerekiyor.
Müşteri: Hayda… Daha şimdiden hata mesajı verdi. Ne yapmam gerekiyor?
Yetkili: Mesaj ne diyor?
Müşteri: Hata-412! Program iç sistemde çalışmıyor! Bu ne demek?
Yetkili: Endişelenmeyin, bu çok rastlanan bir sorun, çözümü de var. Hata mesajı, SEVGİ programının başka kalplerde çalışmaya hazır olduğunu ancak sizin kalbinizde çalışmadığını söylüyor. Biraz karmaşık bir programcılık dili oldu galiba…Sade bir dille şöyle diyor: “Programın başkalarını sevebilmesi için önce sizin kendi sisteminizi sevmeniz gerektiğini” söylüyor.
Müşteri: Peki ne yapmam gerekiyor?
Yetkili: “ Kendimi Kabullenme” isimli dosyanın içinde bulacağınız KENDİNİ-AFFETME.DOC, KENDİNE-GÜVENME.TXT, tıklayıp hepsini kalbim dosyasına kopyalayın.
Müşteri: Tamam. Başka bir şey var mı?
Yetkili: Şimdi çalışacaktır gerçi ama, biz ilerisi için tedbir alalım… SÜREKLİ-KENDİNİ-ELEŞTİR-HAYATI ZEHİR ET.EXE diye çok uzun isimli bir dosya vardır.Onu bütün sistemde tarayın ve gördüğünüz her dosyadan silin, sonra çöp kutunuzdan da atarak tamamen kaybolduğundan emin olun!
Müşteri: Yaptım. Hey harika… Neler oluyor?... KALP temiz dosyalarla doluyor. GÜLÜMSEME. MPG. Monitöre geldi. SICAKLIK.COM, BARIŞ.EXE ve MEMNUNİYET.COM hepsi KALP’ e yerleşiyor.
Yetkili: Güzel, demek ki SEVGİ yüklendi ve çalışıyor. Şu andan itibaren her şeyle başa çıkabilmeniz gerekiyor. Yalnız telefonu kapatmadan önce son bir noktaya dikkat çekmek istiyorum.
Müşteri: Nedir?
Yetkili: SEVGİ programı ücretsizdir. Onu ve onun tüm modüllerini tanıştığınız herkese verin. Karşılığında onlar da başkalarıyla paylaşacak ve sonunda size tertemiz modüller olarak dönecektir… Mutluluklar…
Müşteri: Teşekkürler. Size de mutluluklar…