SINAVLAR

YKS 2020 Tercih Sonuçları Açıklandı!

2020 YKS yerleştirme sonuçları açıklandı. Milyonlarca öğrenci ÖSYM Tercih Sonucu Sorgulama Sistemine akın etti.

YKS 2020 Tercih Sonuçları Açıklandı!

Üniversite adayları, 6 -14 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen tercih işlemlerinden 12 gün sonra tercih sonuçlarına ulaştı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof.  Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarının  açıklandığını  bildirdi. Aygün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

"6-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında tercihlerini aldığımız 2020-YKS  tercih sonuçları açıklanmıştır. Adaylarımız sonuçlarını  'https://sonuc.osym.gov.tr' sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan  öğrenebilir. Adaylarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemizin  yarınları olan değerli gençlerimiz, üniversite hayatına attığınız bu ilk adımda  sizlere başarılar diliyorum. Tercihlerine yerleşemeyen gençlerimiz de eminim ki  isteklerine azim ve gayretleriyle mutlaka ulaşacaklardır."

YKS sonuçları ile herhangi bi rprograma katılmaya hak kazanan öğrenciler, 31 Ağustos- 4 Eylül 2020 tarihleri arasında kayıt işlemlerini yapabilecekler.