GÜNCEL

EBA TV 31 Ağustos ile 15 Eylül Arası Yayın Akışı Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı, TRT EBA TV üzerinden 31 Ağustos ile 18 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan uzaktan eğitimin yayın akışını açıkladı.

EBA TV 31 Ağustos ile 15 Eylül Arası Yayın Akışı Belli Oldu

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı'nın, Türkiye genelinde uzaktan eğitim yoluyla başlatılması dolayısıyla Çankaya Muazzez Karaçay İlkokulu'nda düzenlenen törende, İstiklâl Marşı ve saygı duruşu sonrasında ilk ders zilini çaldı.  

Bakan Selçuk, burada yaptığı konuşmada, yeni eğitim-öğretim dönemine öğretmenler ve okulların yönetimleriyle hareket ettiklerini ve ders programlarının hazır olduğunu belirterek, "Uzaktan eğitimle başladığımız bu süreci, ayın 18'ine kadar bu şekilde sürdüreceğiz. Ondan sonra 21 Eylül için ortaya çıkarılan takvimle ilgili gerekli işlemler de sürüyor." diye konuştu. Canlı sınıfların yanı sıra öğretmenlerin farklı platformlardan da öğrencilere erişebileceğini ifade eden Selçuk, "Bu arada erişimi güç olan bazı çocuklarımız için de hazırlıklarımız sürüyor. Bu hazırlıklarımızın birçok boyutu var, farklı şehirlerde değişmek üzere. Bunlardan bir tanesi de 5 binin üzerindeki EBA destek noktası çalışmamız. Bu şekilde bütün hızımızla başladık." bilgisini verdi.

TRT EBA TV Yayın akışını indirmek için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.

İlkokul Yayın Akışı için Buraya Tıklayın

Ortaokul Yayın Akışı için Buraya Tıklayın

Lise Yayın Akışı için Buraya Tıklayın